Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26.05.2024 r.
1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klasy III SP razem z rodzicami gromadzą się na placu kościelnym przed głównym wejściem do kościoła o godz. 10.50. Msza św z udziałem dzieci komunijnych o godz. 11.00. Po Mszy św o godz. 11.00 odmówimy Litanię Loretańską do NMP. Dziś obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach tych żyjących i zmarłych. Dzisiaj uroczystości odpustowe w dwóch parafiach ku czci Trójcy Świętej w Potoku Jaworowskim i w Bruśnie Nowym ku czci Nawiedzenia NMP o godz. 12.00. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Dzieci pierwszokomunijne w Białym Tygodniu, biorą udział w nabożeństwach majowych i w Mszach świętych. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy IV SP. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W naszej SP od godz. 10.00 Święto Rodziny. 4. W Środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz. Nabożeństwo majowe o godz.17.30, w czasie nabożeństwa nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nabożeństwie Msza święta o godz. 18.00. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy IV SP. 5.W Czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W polskiej tradycji zwana świętem Bożego Ciała. Msza święta o godz. 10.00. Po Mszy świętej, odmówimy Litanię Loretańską do NMP i nowennę do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. Po nowennie wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy kapliczce k. Pana St. Brzeziaka, drugi ołtarz przed budynkiem GOK, trzeci ołtarz przy figurze św. Jana Nepomucena i czwarty ołtarz na schodach kościoła. Proszę p. H. Przeszłowskiego prezesa OSP o wyznaczenie strażaków do niesienia krzyża i baldachimu. Panie z KŻR, Legionu Maryi, młodzież, panów z Rady Parafialnej, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe o zaangażowanie się w procesję. Dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Osobą odpowiedzialną za procesję będzie pani E. Faszczowa. Proszę mieszkańców dzielnic: Centrum-I, II, Wygonu oraz Mielnik o przygotowanie ołtarzy. 6.W Piątek święto Nawiedzenia NMP, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza święta o godz. 18.00.
7.W Pierwszą Sobotę wspomnienie św. Justyna, m. Spowiedź dzieci z klasy IV i ich rodziców od godz. 9.00. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00 8.W przyszłą Pierwszą Niedzielę miesiąca. Msze święte o godz. 8.30 i 11.00 z udziałem dzieci z klasy IV SP. Rocznica Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy św o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Centrum-I i Centrum-II o godz. 16.00. Proszę o pojazd na godz. 15.45.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 8 sierpnia o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 58 osób modlących się na różańcu. 10. Dziękuję Rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie pięknych dekoracji na Dzień Pierwszej Komunii św., dar dla parafii bieliznę kielichową oraz posprzątanie kaplicy i kościoła. E. Załuskiej, D. Antosz, za ułożenie kwiatów w kościele. Panom: J. Szutka, R. Fedurko, Zb. Cieśla, M. Cyburt, R. Stopa, J. Bułas, W. Rudnik, M. Młodowiec, Zb. Ozimek, M. Cyburt, P i J. Pukas, za prace przy renowacji słupów i montowaniu przęseł ogrodzenia placu kościelnego. Panu L. Broź, za gratisowy transport przęseł. Koszt tej inwestycji to 5900 zł. W piątek kościół sprzątać będzie rodzina Państwa Młodych.
11.Intencje mszalne.