Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się Nowy rok Duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Podczas pierwszej Mszy świętej poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Proszę radnych z Rady Parafialnej o rozprowadzenie opłatków do każdej rodziny w naszej parafii. Ofiary pieniężne z opłatków przeznaczone będą na opłaty za ogrzewanie kościoła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszach świętych panie z Legionu Maryi rozprowadzać będą Cudowne Medaliki. Młodzież z naszego KSM-u Promyk po Mszach świętych zbierać będą ofiary pieniężne do puszek na pomoc młodym Rodakom mieszkającym na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Akcja zbiórki to „Polak z Sercem”. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte Roratnie o NMP w kaplicy o godz. 17.00. Zachęcam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach z lampionami. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. Dzień Imienin naszego ks. Dziekana, pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym solenizancie. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W pierwszy czwartek Msza święta wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Adoracja pierwszo-czwartkowa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne potrwa do godz. 21.00. 6.W pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00 do godz. 17.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W pierwszą sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, k. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: H. Buczek i P. Sienkiewicz.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.
11.Na klęczniku pod chórem są świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. Zachęcam do nabywania. Samorząd szkolny i SKC organizują zbiórkę darów na rzecz ubogiej rodziny w ramach akcji ”Szlachetna Paczka. Podarujmy kawałek swojego dobrego serca dla innych. Zbiórka w naszej szkole potrwa do 6 grudnia 2022 r. 12. Dziękuję Rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie pięknej dekoracji adwentowej. Paniom: H. Maślanka, K. Buczek, W. Wielgosik, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: H. Maślanka, W. Obirek, R. Wawrzaszek.
13. Intencje mszalne.