Ogłoszenia duszpasterskie – 28.01.2024 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 28.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024 r.
1. Dziś czwarta Niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. Od poniedziałku do czwartku Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę wspomnienie św. Jana Bosko, k. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Pierwszy Czwartek od godz. 8.00 będę odwiedzał chorych. Msza święta wotywna o Najświętszej Eucharystii w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do godz. 21.00. W czasie adoracji odmówimy nowennę do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Zapraszam wszystkie rodziny z naszej parafii do czuwania, a w sposób szczególny panie z Legionu Maryi i Apostolatu Margaretka. 6.W Piątek Święto Ofiarowania Pańskiego w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w kościele z poświęceniem gromnic o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Dzień Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszki dla sióstr klauzurowych. Biskup Diecezjalny Marian Rojek obchodzi 18 rocznicę święceń biskupich. W tym dniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa przed Mszami. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i nowennę do Miłosierdzia Bożego.
7.W Pierwszą Sobotę o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP w kościele o godz. 17.00. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. O godz. 12.30 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K i B. Wojciechowski. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. W dniu 23 stycznia wysłałem wniosek do Konserwatora Zabytków w Przemyślu i będziemy czekać na dofinansowanie renowacji dzwonnicy. We wtorek 30 stycznia o godz. 11.00 w Domu Kultury naszej miejscowości będzie Dzień Babci i Dzień Dziadka. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Proszę p. R. Fedurko o zabranie dekoracji świątecznych z kościoła.
10.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za I-kwartał, kwota do zapłaty to 130zł. 11. Dziękuję pani K. Fedurko, za wypranie i wyprasowanie bielizny kielichowej, ornatów, alb kapłańskich. Paniom: Z. Burek, A. Czarny i A. Deneka, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: J. Broź, M. Żurawel i A. Jabłońska.
12.Intencje mszalne.