Ogłoszenia duszpasterskie – 28.04.2024 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 28.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2024 r.
1. Dziś piąta Niedziela Wielkanocy. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Dzisiaj o godz. 17.00 w salce na plebani spotkanie z radnymi z Rady Parafialnej i Duszpastersko- Ekonomicznej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. I dK, Patronki Europy. 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP o godz. 16.00. 4. W Środę 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika rozpoczniemy miesiąc maryjny. Codziennie gromadzić się będziemy na nabożeństwie majowym o godz.17.30, w czasie nabożeństwa nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nabożeństwie Msza święta o godz. 18.00. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej do NMP przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tym nabożeństwie. 5.W Pierwszy Czwartek wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK. Od godz. 8.00 będę odwiedzać chorych. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Po Mszy świętej o godz.18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. W intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W czasie adoracji nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. Zapraszam wszystkie rodziny z naszej wspólnoty parafialnej, a sposób szczególny panie z Apostolatu Margaretka i Legionu Maryi. 6.W Piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Przed Mszami świętymi okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej. O godz. 10.30 nabożeństwo majowe, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Łukawcu uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej Polski. Suma odpustowa o godz. 12.00.
7.W Pierwszą Sobotę wspomnienie św. Floriana, m. patrona strażaków. Msza święta w intencji strażaków o godz. 17.00. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta o godz. 18.00 w intencji tegorocznych maturzystek: P. Skiba, M. Olszówka i K. Czarny. 8.W przyszłą Pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.40. w kościele nabożeństwo majowe. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi.
9. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Broź, kawaler, zam. Załuże, par. tut. i Magda Skibicka, panna, zam. w Lubaczowie, par. św. Karola Boromeusza. Zapowiedź- II.
10. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 48 osób modlących się na różańcu.
11.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat z II kwartał. Kwota do zapłaty to 130zł. 12. Dziękuję Panu R. Fedurko, za wykoszenie trawy na placu kościelnym i cerkiewnym. Paniom: L. Kogut, I. Ozimek i M. Stopa, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W środę kościół sprzątać będzie rodzina państwa Młodych.
13.Intencje mszalne.
14. Wczoraj zmarła śp. Janina Skiba we wtorek o godz. 14.30 wyprowadzenie z kaplicy pogrzebowej, a o godz. 15.00 Msza święta pogrzebowa w kościele. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Antoniego Młodowca. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla nich.