Ogłoszenia duszpasterskie- 28.08.2022 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 28.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022 r.
1. Dziś dwudziesta druga niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej w Kobylnicy Wołoskiej o godz. 12.00. Miesiąc sierpień to czas abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. 3. We wtorek po Mszy świętej Nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W pierwszy czwartek 1 września wspominamy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej, będziemy modlić się o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. W tym dniu przypada 38 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Seniora Jana Śrutwy. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00. Wieczorem Msza święta wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 18.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.00 do godz. 18.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W pierwszą sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap i dK. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Katedry Zamojskiej na godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30, o godz. 9.30. i o godz. 13.00 Msza święta dziękczynna za plony z udziałem delegacji z poszczególnych miejscowości naszej Gminy. Ze względu na Dożynki Gminno-dekanalne w naszej parafii, zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą Niedzielę miesiąca czyli 11 września br., po Mszy świętej o godz. 11.00. Proszę mieszkańców naszej miejscowości o parkowanie samochodów na Placu Zabaw, boisku szkolnym, przy szkole oraz wzdłuż drogi na cmentarz. Stare maszyny i narzędzia rolnicze będzie można przewieźć w sobotę na plac obok Stadionu sportowego.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: H. Buczek i P. Sienkiewicz.
10. Do 30 września można jeszcze składać świadectwa o śp. Z. Szczur na adres email: teresapias@wp.pl. Nasz organista D. Nieckarz weźmie udział w Rekolekcjach dla organistów w dniach od 28.08. do 30.08. br., w Werchracie. 11. Dziękuję Paniom: M. Szutka, L. Kogut, I. Ozimek, za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę pieniężną na kwiaty: M. Pączka, J. Brzeziak. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: M. Stopa, E. Kołodziej, W. Wojciechowska.
12. Intencje mszalne.