Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 r.
1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu. Czas Adwentu, który dziś rozpoczynamy ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego na świat. Jest też czasem, w którym uwaga wiernych skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok Duszpasterski 2021/2022 pod hasłem ”Posłani w pokoju Chrystusa”. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, uczniami klasy VIII SP. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu Msze święte wotywne o NMP zwane Roratnimi od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 w kaplicy. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, młodzież i dorosłych z lampionami, świecami do udziału w Roratach. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. Dzień Imienin naszego ks. Dziekana A. Stopyry. 3.W środę po Mszy św. Roratniej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W pierwszy czwartek Msza św. Roratnia o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W pierwszy piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, k. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych w kościele od godz. 16.00 do godz. 17.00. Msza św. wotywna o NMP Roratnia o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W pierwszą sobotę Msza święta wotywna o NMP zwana Roratnią w kościele o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP. 7.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Radni z Rady parafialnej rozprowadzać będą opłatki do wszystkich rodzin naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
8. Na klęcznikach pod chórem są jeszcze do nabycia Świece Caritas na stół wigilijny p 5 zł. Zachęcam do nabywania. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Czarne-850zł., Moczary-650zł., Centrum-I-1070zł., Wygon-1010zł., Podłęże-1050zł., Centrum-II-1480zł., Mielniki-950zł., Smereczyna-760zł.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. i K. Malec, D. Maszlanka. 10. Dziękuję Panu R. Buczek, za gratisowe wykonanie i ofiarowanie do naszego kościoła stolika pod figurę św. Antoniego z Padwy. Rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie dekoracji adwentowej. Paniom: M. Wojciechowskiej, E. Antosz oraz p. J. Młodowiec, za posprzątanie kościoła, kaplicy, umycie ławek, konfesjonałów, posadzki płynem dezynfekującym. W następnym tygodniu kościół sprzątać będą Panie: R. Kruk, J. Wojciechowska, G. Broź.
11.Intencje mszalne.