Ogłoszenia duszpasterskie- 29.01.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 29.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023 r.
1. Dzisiaj czwarta Niedziela zwykła. Podczas Mszy świętych dzieci i młodzież z naszego Teatru Młodych pod kierunkiem p. J. Szczerbinin, zaprezentują spektakl „Herody”. W ub. Niedzielę 22.01. w MDK w Lubaczowie w czasie XV Przeglądu Zespołów Kolędniczych Herody nasi artyści z Teatru Młodych zajęli II miejsce. Za rolę żyda wyróżniony został H. Buczek. W nagrodę otrzymali: dyplom, kosz słodyczy i 300zł. Cieszymy się i gratulujemy. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od poniedziałku do środy Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, k. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W pierwszy czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej Msze święte w kościele z poświęceniem gromnic o godz. 9.00 i o godz. 17.00. Dzień Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszki dla sióstr klauzurowych. Biskup Diecezjalny Marian Rojek obchodzi 17 rocznicę święceń biskupich. Po Mszy świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 w intencji powołanych i o nowe powołanie kapłańskie. Zapraszamy do adoracji panie z Apostolatu Margaretka i Legionu Maryi. W czasie adoracji nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Pierwszy Piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00 do godz. 17.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kościele o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W pierwszą sobotę Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP w kościele o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Podczas Mszy świętych poświęcenie soli, chleba i wody. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 11. Dziękuję Paniom: A. Noskowicz, John Blackwell, R. i A. Mędroń, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: J. Wałczyk, M. Flis, D. Rudnik.
12. Intencje mszalne.