Ogłoszenia Duszpasterskie 29.08.2021 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie 29.08.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 29.08.2021 r.

1.Dziś dwudziesta druga niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej w Kobylnicy Wołoskiej o godz. 12.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. We wtorek po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. 3.W środę 1 września wspominamy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny. O godz. 9.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego z udziałem dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej Szkoły. W tym dniu przypada 37 rocznica święceń biskupich Bpa Seniora Jana Śrutwy. Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W pierwszy czwartek Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W pierwszy piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap., dK. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.00. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Podczas Mszy św. poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. 7.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Woluntariusze z naszego SKC po Mszach świętych zbierać będą ofiary pieniężne do puszek na „Pomoc Afgańczykom”. Dożynki Gminno-dekanalne w Kresowej Osadzie. Msza św. dziękczynna za plony w kościele w Baszni Dolnej o godz. 13.00.
8. W ub. tygodniu w pomieszczeniu pod kościołem zostały zamontowane drzwi wewnętrzne, otynkowano część sufitową. W dniach 10 i 11.09. organizowana będzie Pielgrzymka autokarowa Legionu Maryi z Lubaczowa do Częstochowy w 100-lecie powstania Legionu Maryi. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt to 180zł od osoby.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski, K. i B. Wojciechowski. 10. Dziękuję Panu: D. Nieckarz za wykoszenie trawy na placu cerkiewnym. Rodzinie Państwa Młodych, za posprzątanie kościoła, kaplicy, umycie ławek, konfesjonałów, posadzki płynem dezynfekującym i za ofiarowanie kwiatów.
11.Intencje mszalne.