Ogłoszenia duszpasterskie – 29.10.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 29.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10.2023 r.
1. Dziś w kościołach, których data poświęcenia jest nieznana, wyrażamy Bogu wdzięczność za ten Dom modlitwy, oraz za ludzi, którzy go wybudowali. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 rozstrzygnięcie Konkursu za Najpiękniej Wykonany Różaniec przez dzieci z klas: I, II i III SP. W kościele modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz. 10.30. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza w Lubaczowie o godz. 12.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. Wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem do wtorku prowadzona przez dzieci z naszej SP o godz. 16.30. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w Jego Królestwie. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszymy z procesją na cmentarz do pięciu stacji. Po procesji poświęcenie wszystkich grobów na cmentarzu. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego. 5.W Czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00 na cmentarzu za wszystkich zmarłych. 6.W Pierwszy Piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00 do godz. 17.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Pierwszą Sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Noskowicz w środę i w czwartek wszyscy ministranci. Na klęczniku pod chórem są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. Kartki wypominkowe znajdują się na klęczniku pod chórem oraz przy bocznych ołtarzach.
10.Wpłynęła ofiara pieniężna na ogrzewanie kościoła z dzielnicy: Centrum-II-830zł. 11. Dziękuję Paniom: H. Maślanka, K. Buczek, M. i A. Cymbalista, za prace porządkowe na parkingu i placu kościelnym oraz za, posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: K. Sienkiewicz, M. Czarna i St. Antosz.
12.Intencje mszalne.