Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 24.02.2019 r.

1. Słowa Jezusa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii „Miłujcie waszych nieprzyjaciół”, przypominają nam o Jego przebaczającej wszechmocy, która objawiła się na krzyżu. Dziś siódma niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. W poniedziałek o godz. 16.30 Msza św. za śp. ks. Bogdana Niedopytalskiego w 25 rocznicę jego śmierci.
2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 16.30. 3.W środę Msza św. o godz. 16.30. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek Msza św. o godz. 16.30, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź od godz. 15.00. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 16.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W piątek 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
6.W pierwszą sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz. 15.00 w salce na plebani. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 16.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. 7.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Po zmianie tajemnic różańcowych w kościele spotkanie z uczniami z klasy VII i VIII i ich rodzicami.
8.Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Moczary-130zł., Czarne-140zł, Podłęże-290zł, Wygon-230zł.
9.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Łukasz Przeszłowski i Konrad Załuski.
10.Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Siejka, kawaler, zam. w Łodzi, par. św. E. Węgierskiej, Bł. O. Anastazego Pankiewicza i Aleksandra Kindrat, panna, zam. w Załużu, par. tut. Zapowiedź I. Arkadiusz Cieśla, kawaler, zam. w Załużu, par. tut. i Joanna Wawrzaszek, panna, zam. w Załużu, par. tut. Zapowiedź II. 11. Dziękuję Paniom: M. Załuskiej, K. Maciejko, M. Olszówka, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na kwiaty.
12.Intencje mszalne.