OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

          DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA       12.08.2018 r.

 

1.Niedzielna Eucharystia to okazja do powierzenia Bogu myśli, słów i wydarzeń minionego oraz rozpoczynającego się tygodnia. W takim duchu i z takim nastawieniem przeżywajmy każdą Mszę świętą, w której uczestniczymy.  Po Mszy św. o godz. 8.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 11.00. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Zachęcam do wpisywania się do „Złotej Księgi Abstynencji”.

  1. W poniedziałek w naszej wspólnocie parafialnej czwarte nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci: Justynkę Czarny, Dawida Maszlankę i Paulę Pukas. Po modlitwie różańcowej procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego ki m. Dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.                                                                                                                                                                               3.W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte o godz. 8.30 i 10.00 dziękczynna za plony. Msza św. dożynkowa z poświęceniem wieńca dożynkowego, ziół i kwiatów. Proszę panie z KGW o przygotowanie wieńca dożynkowego, strażaków i panie z KGW o przygotowanie liturgii słowa i procesji z darami. Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole o godz. 12.00.                                                                        4.W czwartek  Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. W salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                          5.W piątek wspomnienie św. Jacka k.  Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6.W sobotę wyruszy z Zamościa do Sanktuarium w Krasnobrodzie V Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych.  Msza św. o godz. 8.00.                                                                            7.W przyszłą  Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00.

8.W ubiegłym tygodniu we wtorek została wpłacona kwota 1111zł, za przyłącze gazowe do naszego kościoła. Już jest przygotowany projekt instalacji gazowej do kościoła. Proszę radnych z Rady Parafialnej o rozprowadzenie zeszytów.

9.W dniach 7 i 8 września organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka autokarowa Legionu Maryi z Lubaczowa do Częstochowy. Chętnych prosimy o zgłoszenia.

10.Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, będzie w naszym kościele 31.08. 2018 roku o godz. 18.00.                                                                                                                                                                   11. Dziękuję Paniom: M. Szutka, L. Kogut, J. Brzeziak,  za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.