Ogłoszenia duszpasterskie- 30.04.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 30.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCY 30.04.2023 r.
1. Dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza, przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w kościele. Dzisiaj dzień Imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Po Mszy świętej o godz. 8.30 czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej do NMP przy przydrożnych kaplicach i krzyżach. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie. 3. We wtorek wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK, po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów o godz. 17.00. Dzień flagi narodowej. Proszę wszystkich parafian o wywieszenie flag biało-czerwonych przy swoich posesjach. 4. W Środę Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. O godz. 10.40 nabożeństwo majowe, połączone z nowenną do NMP Ostrobramskiej. Uroczystość odpustowa w Łukawcu ku czci NMP Królowej Polski o godz. 12.00. 5.W pierwszy Czwartek wspomnienie św. Floriana, m, patrona strażaków. Msza święta o godz. 18.00 z udziałem strażaków z OSP. Po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 w intencji powołanych i o nowe powołania. W czasie adoracji nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Również w czwartek o godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP. 6.W pierwszy Piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30 do godz. 17.30. W czasie nabożeństwa majowego odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.
7.W pierwszą Sobotę święto św. Filipa i Jakuba Apostołów. W katedrze zamojskiej o godz. 10.00 święcenia diakonatu. W czasie nabożeństwa majowego, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, i Akt osobistego zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Przed Mszą św. o godz. 10.40, nabożeństwo majowe. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. W Lubaczowie w kościele św. Stanisława uroczystości odpustowe ku czci NMP Łaskawej z udziałem samorządowców. Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa J. Michalika.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. W środę wszyscy ministranci.
10.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela”, proszę o uiszczenie opłat, za drugi kwartał kwota do zapłaty to 130zł. Trwają zapisy na Mszę św. Beatyfikacyjną rodziny Ulmów, która odbędzie się 10.09.2023 r. w Markowej k. Łańcuta. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29.05.br. 11. Dziękuję Paniom: Z. Załuskiej, I. Serafin, A. Cieśla, oraz panu St. Mazur, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą państwo młodzi.
12.Intencje mszalne.