Ogłoszenia duszpasterskie – 30.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.07.2023 r.
1. Dziś siedemnasta niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. 3. We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK. Po Mszy świętej, nowenna do św. Antoniego z Padwy. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn abstynencji od napojów alkoholowych. 4. W Środę wyruszy z Lubaczowa 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. 5.W pierwszy Czwartek po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do godz. 21.00 w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Zapraszam do adoracji wszystkie rodziny z naszej parafii, oraz panie z Apostolatu Margaretka i Legionu Maryi. W czasie adoracji nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W pierwszy Piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.00 do godz. 18.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.
7.W pierwszą Sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. 8.W przyszłą pierwszą Niedzielę miesiąca święto Przemienienia Pańskiego Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Uroczystość odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło.
10.Zapowiedzi przedślubne: Marek Gustek, kawaler, zam. Rzeszów, par. św. Józefa i Katarzyna Szczerbinin, panna, zam. Załuże, par. tut. Zapowiedź-I.
11. W ubiegłym tygodniu w UG wpłaciłem kwotę 3500zł., za drucianą siatkę, którą ogrodzono plac cerkiewny. 12. Dziękuję Paniom: M. Malec, R. Kamienieckiej i M. Cyburt, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Czarny, K. Ważny i St. Antonik.
13.Intencje mszalne.
14.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zygmunta Babika. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.