Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA 03.03.2019 r.

1. W czasie każdej Eucharystii Pan Jezus przychodzi do nas ze swoją łaską. Pomaga nam stawać się dobrymi i dążyć do świętości. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Po zmianie tajemnic różańcowych w kościele spotkanie z uczniami z klasy VII i VIII SP i ich rodzicami. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. W naszym kościele po prawej stronie na bocznym ołtarzu znajduje się Księga Abstynencji. Zachęcam do imiennego wpisywania się. W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza. Pani D. Rudnik, zaprasza na kolejne „Spotkanie Załuskie” do GOK w Załużu na godz. 17.00. We wtorek po Mszy św. uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 16.30. 3.W Środę Popielcową rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 9.00 i 16.30. z posypaniem głów popiołem. Po Mszy św. o godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W Wielkim Poście poprzez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60-tego roku życia. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. 4.W pierwszy czwartek Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 16.30, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Rozważania prowadzić będą dzieci z naszej SP. Po Drodze Krzyżowej Msza św. o godz. 16.30. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po przyjęciu Komunii św., modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet, pamiętajmy o nich w modlitwie. Po Mszy św. w kościele spotkanie Teatru Młodych.
6.W sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. o godz. 16.30. 7.W przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
8.Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Moczary-130zł., Czarne-140zł, Podłęże-290zł, Wygon-230zł., Mielniki-110zł., Smereczyna-210zł. W ub. środę wpłaciłem rachunek za gaz w kwocie 1124,25 zł.
9.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Kacper Kołodziej i Krystian Malec.
10.Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Siejka, kawaler, zam. w Łodzi, par. św. E. Węgierskiej, Bł. O. Anastazego Pankiewicza i Aleksandra Kindrat, panna, zam. w Załużu, par. tut. Zapowiedź II. 11. Dziękuję Paniom: L. Kogut, M. Stopa, E. Kołodziej, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na kwiaty.
12.Intencje mszalne.
13.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Flisa i śp. Marię Zubrzycką. Pomódlmy się o wieczny pokój dla nich.