Ogłoszenia duszpasterskie-31.12.2023r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie-31.12.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2023 r.
1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Oganiamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami. Podczas Mszy świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. O godz. 10.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne na zakończenie roku. Msza święta Dziękczynna na zakończenie Roku Pańskiego 2023 ze sprawozdaniem rocznym o godz. 11.00. Dziś Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Harmonogram Jerycha Różańcowego podany jest na tablicach ogłoszeń w naszej miejscowości, a także na stronie internetowej naszej parafii. Dzisiaj o godz. 24.00 Msza święta w kaplicy o północy na Powitanie Nowego roku Pańskiego 2024. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W poniedziałek 1 stycznia 2024 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela, głównej Patronki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Światowy Dzień Pokoju. Odśpiewamy hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. We wtorek, w środę, w czwartek i w sobotę Msze święte w kaplicy. 3. We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu bp i dK. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. W GOK w naszej miejscowości o godz. 18.00 próba Herodów. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Pierwszy Czwartek po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Pierwszy Piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz.16.00 do godz. 17.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kościele o godz.17.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy i dalszy ciąg czuwania.
7.W Sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła o godz. 7.00 w kaplicy na zakończenie Jerycha Różańcowego i o godz. 8.30 i o godz. 11.00 w kościele. Taca na „Krajowy Fundusz Misyjny”. W Misyjnym Dniu Dzieci Grupa Herodowa: M i P. Sienkiewicz, K. Cymbalista z Teatru Młodych zbierać będzie w godzinach popołudniowych ofiary pieniężne na pomoc dzieciom z Kolumbii. 8.W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca w święto Chrztu Pańskiego. Msze święte z pokropieniem wodą święconą o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 „Jasełka” w wykonaniu uczniów naszej SP. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.30 w salce na plebani spotkanie opłatkowe dla sióstr wspierających i aktywnych Legionu Maryi.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Noskowicz. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy będziemy wspierać finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do p. Łukasza. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele 25 stycznia 2024 r., o godz. 17.00, którą poprowadzi O. Józef Witko.
10.Wpłynęły ofiary pieniężne z kolędowania na kościół z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Podłęże-575zł., Centrum-I-1110zł., Wygon-800zł., Smereczyna-890zł., Moczary i Mielniki-870zł., Czarne-500zł., Centrum-II-680zł. 11. Dziękuję wszystkim rodzinom z naszej parafii, za życzliwe i serdecznie przyjęcie mnie po kolędzie. Paniom: M. Flis, D. Rudnik i K. Skiba, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W piątek kościół sprzątać będą panie: E. Kindrat, A. Czarny i I. Szpyt.
12.Intencje mszalne.
13. W ubiegłym tygodniu w czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Załuskiego. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.