Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2019 r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus zaprasza nas do wejścia na drogę nawrócenia. Kuszenie Jezusa ukazuje nam wewnętrzną walkę z naszymi wadami. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30. Zachęcam do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. W naszym kościele po prawej stronie na bocznym ołtarzu znajduje się Złota Księga Abstynencji. Zachęcam do imiennego wpisywania się.
2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 16.30. 3.W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W tym dniu przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami. 4.W czwartek Msza św. o godz. 16.30, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Rozważania prowadzić będą panie z Legionu Maryi. Po Drodze Krzyżowej Msza św. o godz. 16.30, a po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po przyjęciu Komunii św., modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”.
6.W sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. o godz. 16.30. Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. 7.W przyszłą II Niedzielę Wielkiego Postu Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30. Będzie to niedziela „Ad Gentes”- Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
8.W ubiegłym tygodniu trwały prace przy konstrukcji komina od spalin gazowych, a na wewnętrznej ścianie kościoła został zainstalowany sterownik, który reguluje pracę pieca gazowego w kotłowni naszego kościoła. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów.
9.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Adriano Skiba i Paweł Witko. 10. Dziękuję Panom: R. Fedurko naszemu panu kościelnemu i D. Nieckarzowi, za przygotowanie dekoracji wielkopostnej. Paniom: W. Wojciechowskiej, E. Śliwka, Z. Czarnej, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na kwiaty.
11.Intencje mszalne.