Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019 r.

1. Scena przemienienia, którą kreśli nam przed oczyma ewangelista Łukasz, ma pokrzepić nasze siły. Dlatego Jezus ukazuje nam cel naszego życia, dom Ojca, w którym na nas czeka. Druga niedziela Wielkiego Postu zwana też jest niedzielą „Ad Gentes”. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na ” Krajowy Fundusz Misyjny”. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30. Zachęcam do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. W naszym kościele po prawej stronie na bocznym ołtarzu znajduje się Złota Księga Abstynencji. Zachęcam do imiennego wpisywania się.
2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 16.30. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła powszechnego. Msze św. o godz. 9.00 i 16.30. 3.W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek Msza św. o godz. 16.30, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Rozważania prowadzić będą uczniowie z klasy VII i VIII SP. Po Drodze Krzyżowej Msza św. o godz. 16.30, a po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po przyjęciu Komunii św., modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”.
6.W sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Serdecznie zapraszam, siostry wspierające oraz aktywne z naszego Legionu Maryi na doroczną uroczystość Legionu Maryi „Acies”, która odbędzie się w kościele w Cieszanowie o godz. 9.00. 7.W przyszłą III Niedzielę Wielkiego Postu Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, uczniami z klasy VII i VIII SP. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30. Puszka na Katolickie Radio Zamość.
8.W dniu 28 marca br. podczas Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9.00., uczniowie z klasy IV i V SP w obecności Dyrektora Caritas naszej diecezji, zostaną uroczyście przyjęci do Szkolnego Koła Caritas.
9.Na stoliku pod chórem, są już do nabycia baranki na stół wielkanocny, po 5 zł. Zachęcam do nabywania.
10.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Krystian i Adam Skiba i Łukasz Przeszłowski. 11. Dziękuję Panu J. Flisowi, za wykonanie uchwytu obrotowego na drzewcu sztandaru Legionu Maryi. Paniom: St. Żelisko, K. Peszko, B. Załuskiej, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na kwiaty.
12.Intencje mszalne.