Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07.04.2019 r.

1. Prawda Jezusowego spojrzenia nie zaprzeczała grzechowi kobiety z dzisiejszej Ewangelii. Miłość i miłosierdzie w Jego spojrzeniu dały jej szansę na stanie się nowym człowiekiem. Dziś Piąta niedziela Wielkiego Postu i pierwsza miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele zostały zasłonięte krzyże. Trwa kiermasz świąteczny przed i po Mszach świętych woluntariusze z naszego SKC, sprzedają piękne stroiki na stół wielkanocny i palmy. Zachęcam do nabywania. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30. Zachęcam do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. W naszym kościele po prawej stronie na bocznym ołtarzu znajduje się Złota Księga Abstynencji. Zachęcam do imiennego wpisywania się.
2. W tym tygodniu Msze święte o godz. 18.00. We wtorek o godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III i ich rodzicami. 3.W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. O godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. 5.W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Rozważania prowadzić będą dzieci z naszego SKC. Po Drodze Krzyżowej Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po przyjęciu Komunii św., modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”.
6.W sobotę od godz. 8.00 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. o godz. 8.00. 7.W przyszłą Niedzielę Palmową zwaną też niedzielą Męki Pańskiej Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30 z poświęceniem palm. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy sie na placu przed kościołem, a następnie udamy się z procesją z palmami wokół kościoła. Po procesji Msza św. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 rozstrzygnięcie Konkursu za Najpiękniej Wykonaną Palmę Wielkanocną. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30.
8. Zachęcam panie z Klubu Seniora, KGW, Harcerzy z 26 Drużyny i uczniów z naszej SP do wzięcia udziału w Konkursie za Najpiękniej wykonaną Palmę Wielkanocną. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę Palmową 14 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Będą dyplomy i nagrody. Uczennica klasy II SP Liliana Młodowiec podczas Międzyregionalnego Konkursu Fortepianowego w Lubaczowie 29.03. br. zdobyła III miejsce. Dzieci i młodzież z naszej SP w tym tygodniu zbierać będą ofiary pieniężne na kwiaty do Bożego Grobu.
9.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Krystian i Adam Skiba i Paweł Witko. 10. Dziękuję Paniom: St. Antonik, B. Załuskiej, A. Pilipowskiej, M. Cisło, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na kwiaty.
11.Intencje mszalne.
12.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zdzisława Antonika. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.