Ogłoszenia duszpasterskie

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 14.04.2019 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się na placu przed kościołem z palmami, po obrzędzie poświecenia palm, udamy się z procesją wokół kościoła, a po procesji rozpocznie się Msza św. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 rozstrzygnięcie Konkursu za Najpiękniej Wykonaną Palmę Wielkanocną. W Tomaszowie Lub. o godz. 14.45. rozpoczną się obchody Diecezjalnego Dnia Młodzieży. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nim Msza św. o godz. 15.30.
2. W poniedziałek Msza św. o godz. 7.30. W poniedziałek o godz. 16.00 rodzice dzieci z klasy III SP, razem z panem kościelnym i organistą przygotują Ciemnicę i Boży Grób. Rodzice dzieci z klasy III SP sprzątają kościół. We wtorek i w środę Msze święte o godz. 18.00. We wtorek o godz. 16.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III i ich rodzicami. 3.W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Po nowennie w zakrystii spotkanie z ministrantami. 4.W Wielki Czwartek, dzień kapłański, pamiątka Ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Dzisiaj włączamy się w Ogólnopolską inicjatywę Modlitwy za Kapłanów. W czasie adoracji nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W Wielki Piątek, obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Od godz. 7.00 czuwanie przy Ciemnicy, a o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po nowennie Droga Krzyżowa na zewnątrz w kierunku dzielnicy Mielniki i powrót drugą stroną do kościoła. Rozważania prowadzić będą dzieci, młodzież i dorośli. W czasie Drogi Krzyżowej będzie niesiony drewniany krzyż przez dzieci, młodzież i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej w kościele dalszy ciąg Liturgii Wielkopiątkowej. Po zakończonej liturgii czuwanie przy Bożym Grobie, przez całą noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę i cały dzień Wielkiej Soboty do godz. 18.45. Zapraszam do czuwania strażaków z OSP, harcerzy i harcerki oraz wszystkich parafian.
6.W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Po poświęceniu pokarmów, będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej, rozpocznie się o godz. 19.00. 7.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte o godz. 6.00 rezurekcyjna z procesją wokół kościoła i druga Msza św. o godz. 11.00.
8. Wpłynęły ofiary pieniężne na kwiaty do Bożego Grobu z następujących dzielnic: Czarne-50zł., Centrum-I-120zł., Mielniki-85zł., Centrum-II-170zł., Wygon-110zł., Smereczyna-104zł., Moczary-80zł., Podłęże-125zł. Dziękuję dzieciom z naszej SP, za zebrane pieniądze.
9.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej od poniedziałku do środy dyżur pełnią następujący ministranci: Łukasz Przeszłowski i Konrad Załuski. W pozostałe dni wszyscy ministranci. 10. Dziękuję Paniom: z KGW, Klubu Seniora, ZHP, harcerzom i harcerkom, dzieciom z poszczególnych klas z naszej SP, za tak pięknie wykonane palmy. Paniom: J. Przeszłowskiej, M. Wojciechowskiej, E. Antosz, J. Młodowiec, za posprzątanie kościoła, kaplicy i ofiarę na kwiaty.
11.Intencje mszalne.