OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

          DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA  02.09.2018 r.

 

1.Serce czyste w którym mieszka Bóg ze swoją miłością. Serce kształtowane przez osobistą modlitwę, sakramenty, słowo Boże i bezinteresowną miłość do innych ludzi. Takich serc potrzebujemy. Dziś pierwsza niedziela miesiąca . Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Dożynki Gminno- Dekanalne z udziałem naszej delegacji z wieńcem dożynkowym w miejscowości Tymce o godz. 13.30.

  1. W poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego pap. rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Msza św. z udziałem nauczycieli i dzieci z naszej Szkoły o godz. 9.00. Po południu Msza św. o godz. 18.00.                                                                                                                                                                                        3.W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny . W salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                   4.W pierwszy czwartek  Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii o godz. 18.00. Po Mszy świętej, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                                                                         5.W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź od godz. 17.00.  Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ.

6.W sobotę święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze święte z poświęceniem ziarna siewnego o godz. 9.00 i  18.00. W salce na plebani nauka gry na organach i pianinie od godz. 8.00. Spotkanie organizacyjne dla nowych uczniów z naszej Organistowskiej Szkoły Parafialnej o godz. 10.30.                                                                                                  7.W przyszłą  Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Dożynki Diecezjalne w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie o godz. 12.00. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego WSD w Lublinie.

8.Wpłynęły ofiary pieniężne, za miesiąc sierpień z następujących dzielnic: Centrum I-170zł., Moczary-170 zł., Czarne-170 zł.,Mielniki-100 zł., Wygon-200zł., Podłęże-280 zł., Smereczyna- 220 zł.

9.W dniach 7 i 8 września br. cztery panie z naszego Legionu Maryi, weźmie udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze.

10.Prace związane z instalacją gazową w naszym kościele, rozpoczną się dopiero w drugiej połowie września.

11.W zakrystii są już do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł. i ścienne po 6 zł.                                                                                                                                                                                                                    12. Dziękuję Panom: D. Nieckarzowi i R. Fedurko, za wykoszenie trawy na placu cerkiewnym. Pani Dorocie Antosz , za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła. Paniom: P. Żelisko, K. Peszko, B. Załuskiej, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

13.Intencje mszalne.