OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA  23.09.2018 r.

 

1.Mentalność ewangeliczna jest odwrotna „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech się stanie sługą wszystkich”. W postawie tej zawiera się służba, pokora, przyjęcie tych którzy są bez wartości i nie mają znikąd oparcia. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Podczas Mszy świętych dzieci i młodzież z naszego Teatru Młodych pod kierunkiem pani J. Szczerbinin, zaprezentuje spektakl o św. Stanisławie Kostce.

  1. W poniedziałek, wtorek, środę, piątek i w sobotę Msze święte o godz. 17.00.                                                                                                                                                                              3.W środę po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                   4.W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, k. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie  o godz. 18.00.                                                                                                                     5.W piątek wspomnienie św. Wacława, m. Msza św.  o godz. 17.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6.W sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. o godz. 17.00. W salce na plebani nauka gry na organach i pianinie od godz. 8.30.                                                                                                   7.W przyszłą  Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Krystian Malec i Łukasz Przeszłowski. Pozostał jeszcze tydzień do rozpoczęcia Konkursu na Najpiękniej wykonany Różaniec z różnych elementów np. z kasztanów, jarzębiny, żołędzi przez dzieci i młodzież z naszej Szkoły. Wykonane różańce można składać w kościele lub w zakrystii do końca tego miesiąca. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 28 października br.

9.Prace związane z podłączeniem instalacji gazowej w naszym kościele, rozpoczną się w tym tygodniu.

10.W zakrystii są już do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł. i ścienne po 6 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                   11. Dziękuję Panu R. Fedurko, za wykoszenie trawy na placu kościelnym i plebani.  Paniom: K. Ważny, E. Guty, M. Czarnej, M. Cyburt , A. Pilipowskiej, M. Cisło, J. Przeszłowskiej, za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów.

12.Intencje mszalne.