OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA  30.09.2018 r.

 

1.Świętość budujemy i zdobywamy już tu na ziemi. Warto o tym pamiętać. Spróbujmy mocno realizować w swoim życiu przestrogi, które wynikają z dzisiejszej Ewangelii. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami.

  1. W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominam, że za odmówienie części Różańca 5 tajemnic zyskuje się odpust zupełny. Wszystkie dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej począwszy od klasy I aż do VIII muszą wziąć udział w modlitwie różańcowej o godz. 16.00. Dzieci otrzymają październikową wyklejankę. Po modlitwie różańcowej Msza św. We wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.                                                                                                                                                                                             3.W środę po modlitwie różańcowej  o godz. 16.00 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie Msza św. Po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                   4.W pierwszy czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu z. Modlitwa różańcowa o godz. 16.00 połączona z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe i święte powołania do służby w Kościele. Po nowennie Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii.                                                                                                                     5.W pierwszy piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej z. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Spowiedź od godz. 15.00. Modlitwa różańcowa o godz. 16.00 połączona z  Litanią do NSPJ i  nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny.

6.W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa  o godz. 8.00. połączona z medytacją pierwszo-sobotnią, Litanią Loretańską do NMP i Aktem zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.30.W salce na plebani nauka gry na organach i pianinie od godz. 8.30.                                                                                                   7.W przyszłą pierwszą  Niedzielę miesiąca  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Zbiórka do puszki na Caritas. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Różańcowej w Cieszanowie o godz. 12.00.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Kacper Kołodziej i Konrad Załuski. Jeszcze można składać różańce wykonane przez dzieci i młodzież z naszej SP do Konkursu na Najpiękniej wykonany Różaniec z różnych elementów. Wykonane różańce można składać w kościele lub w zakrystii.  Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 28 października br.

9 Już  trwają prace związane z podłączeniem instalacji gazowej w naszym kościele, w ub. tygodniu zainstalowano rury do pieca gazowego. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów.

10.W zakrystii są już do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł., ścienne po 6 zł. oraz KRZ po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                   11. Dziękuję Pani Z. Cieśla, za uporządkowanie ogrodu warzywnego. Paniom : St. Maślanka, M. Wojciechowskiej, E. Antosz, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

12.Intencje mszalne.