OGŁOSZENIA PARAFIALNE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA       22.07.2018 r.

 

   1.Słowa z dzisiejszej perykopy ewangelicznej przypominają nam postawę apostołów powracających z misji ewangelizacyjnej. Jednocześnie kierują nas do pytania o to jak rozmawiamy z  Jezusem.  Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Po Mszach świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Zbiórka do puszki na środki transportu dla polskich misjonarzy – MIVA Polska.  Dziś Uroczystość odpustowa w Młodowie ku czci św. Marii Magdaleny o godz. 12.00.  Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas na odnowienie sił fizycznych oraz na pogłębienie naszej wiary. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie kościołów, gdzie czeka na nas Chrystus w Eucharystii. Dla rolników to czas intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy sie o dobrą pogodę na czas żniw. Rozpoczęły się zapisy na XXXVI Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę z Lubaczowa na Jasną Górę w dniach od 2 do 14 sierpnia 2018 r.

  1. W poniedziałek święto św. Brygidy patronki Europy. We wtorek wspomnienie św. Kingi. Msze święte o godz. 18.00.                                                                                                                          3.W środę święto św. Jakuba Apostoła  Msza święta o godz. 18.00 , a po Mszy św. nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                 4.W czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny Rodziców NMP. Dzień modlitwy za rodziców i dziadków. Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                       5.W piątek Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6.W sobotę Msza św. o godz. 18.00.                                                                                                        7.W przyszłą  Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00.

8.Od poniedziałku do soboty ministranci z naszej wspólnoty parafialnej: K.  Broź, S. Czarny, K. Kołodziej, K. Malec, H. Mańczak, A. Skiba i Ł. Przeszłowski wezmą udział we  wczaso- rekolekcjach „Wakacje z Bogiem” w Werchracie.

9.W dniach 7 i 8 września organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka autokarowa Legionu Maryi z Lubaczowa do Częstochowy. Chętnych prosimy o zgłoszenia.

10.W ubiegły wtorek rozpoczęły się prace wstępne, związane z modernizacją ogrzewania w naszym kościele. Zostało wykonane przyłącze gazowe. W miesiącu sierpniu zostanie zaprojektowana i wykonana instalacja gazowa oraz dwa grzejniki pod chórem w naszym kościele.                                                                                                                                                          11. Dziękuję Panu K. Witko, za wykonanie i ofiarowanie do naszego kościoła szafy wnękowej na komże i alby dla ministrantów. Panu R. Fedurko, za pomoc w wykonaniu tej pracy oraz za wykoszenie trawy wokół plebani i kościoła. Paniom: A. Wojciechowskiej, D. i Ł. Przeszłowskim, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

12.Intencje mszalne.