Ogłoszenia duszpasterskie – 01.10.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 01.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023 r.
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Rozpoczynamy październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej SP do wspólnego odmawiania różańca świętego. Dzisiaj w kościele modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz. 10.30. Dziś woluntariusze z naszego SKC po Mszach świętych zbierać będą ofiary pieniężne do puszek na Caritas. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci NMP Różańcowej w Cieszanowie o godz. 12.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. Wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem prowadzona przez dzieci z naszej SP o godz. 16.30. W poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy, a po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 4. W Środę wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu. Po Mszy świętej nowenna do NMP Ostrobramskiej. 5.W Pierwszy Czwartek wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej. Podczas Mszy świętej uczcimy relikwie św. Siostry Faustyny. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do godz. 21.00 w intencji powołanych i no nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszam wszystkie rodziny z naszej parafii, osoby należące do Apostolatu Margaretka, panie z Legionu Maryi do wspólnego czuwania. W czasie adoracji nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 15.30 do godz. 16.30. Po modlitwie różańcowej Litania do Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
7.W Pierwszą Sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, medytacja pierwszo-sobotnia, Litania Loretańska do NMP i Akt osobistego zawierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 17.00. Młodzież z naszego KSM-u Promyk weźmie udział w uroczystościach z okazji 30-lecia KSM-u w naszej diecezji. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.30 wspólna modlitwa różańcowa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. W Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie VI Dzień Skupienia dla osób modlących się za kapłanów z Apostolatu Margaretka. Początek Dnia Skupienia o godz. 15.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: R. Cisło i M. Sienkiewicz. W zakrystii są już do nabycia kalendarze ścienne KRZ na 2024 r. po 10zł., a także Kalendarze książkowe Rolników po 30zł., i ścienne z wieńcami dożynkowymi po 6zł. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów, zebrane ofiary pieniężne przeznaczone będą na opłaty za ogrzewanie kościoła. Ogłaszam Konkurs za Najpiękniej wykonany Różaniec dla dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp., które będzie można składać w kościele do 28 października. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 29 października br., podczas Mszy świętej o godz. 11.00. 12. Dziękuję rodzinie państwa młodych, za posprzątanie kościoła i kaplicy, ofiarowanie kwiatów. W sobotę kościół sprzątać będą panie: D. Flis, E. Flis, J. Kowalska.
13.Intencje mszalne.