Ogłoszenia duszpasterskie – 03.12.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023 r.
1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu i miesiąca. Rozpoczyna się Nowy Rok Duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Radni z Rady Parafialnej będą je rozprowadzać do każdej rodziny w naszej parafii. Ofiary pieniężne z opłatków przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. O godz. 12.30 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Trwa Kiermasz Książkowy przygotowany przez panie z Legionu Maryi. Można otrzymać książkę gratis. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc finansową dla p. M. Młodowca po pożarze dachu w budynku mieszkalnym. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte wotywne o NMP zwane Roratnimi w kaplicy oprócz piątku o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Pierwszy Czwartek wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK. Po Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 w intencji powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania kapłańskie w czasie czuwania, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w kościele o godz. 9.00 i o godz. 17.00. GODZINA ŁASKI w kościele od godz. 12.00 do godz. 13.00. Serdecznie zapraszam wszystkie rodziny do czuwania razem z Maryją. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie i rozdanie łańcuszków i Cudownych Medalików dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami.
7.W Sobotę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą II Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Młodzież z naszego KSM-u włączy się w Akcję „Polak z Sercem”.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło. Na klęczniku pod chórem są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy będziemy wspierać finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. W ubiegłym miesiącu w naszym kościele w ławce znaleziono zegarek damski. Jest do odebrania na plebani. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje prace monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej. W piątek i w sobotę woluntariusze z naszego SKC w sklepie Biedronka w Lubaczowie, wezmą udział w Ogólnopolskiej Akcji „Tak Pomagam”. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie w naszym kościele 25.01.2024 r., którą poprowadzi O. Józef Witko. 10. Dziękuję Panu A. Kogut, za odśnieżenie parkingu i placu przed kościołem. Paniom: M. i K. Mędroń, Wł. Burdzińskiej, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: A. Dołęga, E. Hypiak, oraz p. J. Marcicki.
11.Intencje mszalne.
12.W ubiegłą niedzielę na przedmieściach Paryżu zmarł śp. Tomasz Kolasa. We wtorek o godz. 12.00 zostanie przywieziona urna z prochami zmarłego, a o godz. 13.00 w kościele Msza święta pogrzebowa. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.