Ogłoszenia duszpasterskie – 04.02. 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 04.02.2024 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie dla sióstr wspierających Legionu Maryi. O godz. 12.30 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. W poniedziałek wspomnienie św. Agaty. Msza święta w kaplicy z poświęceniem chleba, soli i wody. 3. We wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę wspomnienie św. Scholastyki. 8.W przyszłą Niedzielę 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Msze święte z namaszczeniem olejem chorych o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Noskowicz. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko.
10. Rada do spraw Powołań naszej Diecezji organizuje Rekolekcje Powołaniowe dla młodzieży męskiej ze Szkół Średnich i studentów w dniach od 16 do 18 lutego w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. 11. Dziękuję panom: R i Ł. Fedurko, za prace przy renowacji gongu i dzwonków. Panu R. Fedurko, za uporządkowanie świątecznych dekoracji w kościele i kaplicy, oraz za wypastowanie posadzki w kościele. Paniom: J. Broź, M. Żurawel i A. Jabłońskiej, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: D. Kociołek, M. Figiela, B. Lorenc.
12.Intencje mszalne.