Ogłoszenia duszpasterskie- 04.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2022 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte Roratnie o NMP oprócz czwartku w kaplicy o godz. 17.00. Zachęcam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach z lampionami. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze święte w kościele o godz. 9.00 i o godz. 17.00. GODZINA ŁASKI w kościele od godz. 12.00 do godz. 13.00. Zapraszam wszystkie rodziny z naszej parafii o wypraszanie łask. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 dzieci z klasy III SP otrzymają łańcuszki i Cudowne medaliki. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w kościele spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP. 6.W Piątek Msza święta Roratnia o NMP w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę Msza święta Roratnia o NMP w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Gaudete Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Rozpoczną się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Na Mszy św. O godz. 11.00 gościć będziemy zespół artystów poetycko-wokalny z Krakowa.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. Dzisiaj nasi ministranci otrzymają od św. Mikołaja paczki.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.
11.Na klęczniku pod chórem są świece Caritas na stół wigilijny po 7 zł. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Smereczyna- 1030zł., Czarne-350zł., Moczary-530zł., Centrum-I-840zł., Wygon-480zł. W MDK w Lubaczowie można obejrzeć film „Prorok” o Bł. kard. S. Wyszyńskim. Samorząd szkolny i SKC organizują zbiórkę darów na rzecz ubogiej rodziny w ramach akcji ”Szlachetna Paczka. Podarujmy kawałek swojego dobrego serca dla innych. Zbiórka w naszej szkole potrwa do 6 grudnia 2022 r. 12. Dziękuję Paniom: H. Maślanka, W. Obirek, M. Cymbalista, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą Panie: A. Cymbalista. M. Czarna, K. Sienkiewicz.
13. Intencje mszalne.