Ogłoszenia duszpasterskie – 05.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA 05.02.2023 r.
1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca. Podczas Mszy świętych poświęcenie soli, chleba i wody. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od poniedziałku do soboty Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. W poniedziałek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, mm. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W środę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 6.W Piątek wspomnienie św. Scholastyki, dz. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza święta w kaplicy o godz. 17.00 z namaszczeniem olejem chorych. W kościele św. Karola Boromeusza o godz. 9.00 Dzień Skupienia dla Legionu Maryi. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 11. Dziękuję Paniom: J. Wałczyk, M. Flis, D. Rudnik, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: E. Kindrat, K. Skiba, A. Czarny.
12. Intencje mszalne.