Ogłoszenia duszpasterskie – 05.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY 05.05.2024 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba Apostołów, rozpoczynają się Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące Dni Krzyżowe. 3. We wtorek 7 maja wyjątkowo ze względu na Uroczystości w Lubaczowie z okazji 50- lecia Intronizacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej, nabożeństwo majowe o godz. 14.30, a o godz. 15.00 Msza święta. Po Mszy świętej o godz. 15.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława Bpa i M, Głównego Patrona Polski. Nabożeństwo majowe o godz.17.30, w czasie nabożeństwa nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nabożeństwie Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej do NMP przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tym nabożeństwie. 5.W Czwartek Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. Po nowennie Msza święta o godz. 18.00. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy III SP. 6.W Piątek nabożeństwo majowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza święta o godz. 18.00.
7.W Sobotę nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a po nim Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.40. w kościele nabożeństwo majowe. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Uroczystość odpustowa w Lisich Jamach ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Podłęże i Czarne od godz. 16.00. Proszę o pojazd na godz. 15.45.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: Patryk Pukas i Mateusz Figiela. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 48 osób modlących się na różańcu. 10. Dziękuję rodzinie Państwa Młodych, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: Ewa Kołodziej, Wanda Wojciechowska i Zofia Wus.
11.Intencje mszalne.