Ogłoszenia duszpasterskie- 06.08.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 06.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO 06.08.2023 r.
1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Dzisiaj Uroczystość odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej o godz. 12.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. 3. We wtorek wspomnienie św. Dominika, k. Po Mszy świętej, nowenna do św. Antoniego z Padwy. Trwa miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn abstynencji od napojów alkoholowych. 4. W Środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. W tym dniu nasi ministranci pod opieka K. Skiby i D. Nieckarza, wezmą udział w spływie kajakowym w Hucie Szumy. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 8.00. 5.W Czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i m. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 6.W Piątek wspomnienie św. Klary. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę Msza święta o godz. 18.00. Dzień Skupienia dla Legionu Maryi w Sanktuarium NMP Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach od godz. 9.00 do godz. 11.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. W naszej wspólnocie parafialnej czwarte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 10.30 modlitwa różańcowa z rozważaniem prowadzona przez dzieci z klasy III SP: J. Wawrzyn, R. Młodowiec i S. Nicpoń. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej poniosą dzieci. Po procesji Msza święta o godz. 11.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Sienkiewicz i H. Buczek.
10.Zapowiedzi przedślubne: Marek Gustek, kawaler, zam. Rzeszów, par. św. Józefa i Katarzyna Szczerbinin, panna, zam. Załuże, par. tut. Zapowiedź-II.
11. Od 31 lipca mamy w kaplicy przedpogrzebowej swoje krzesła 38 sztuk. Proszę panie z KGW o przygotowanie wieńca dożynkowego na 15 sierpnia 2023 r. 12. Dziękuję Paniom: M. Czarnej, K. Ważny i St. Antonik, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: B. Załuska, M. Czekierda i B. Maślanka.
13.Intencje mszalne.