Ogłoszenia duszpasterskie – 07.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 07.04.2024 r.
1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i pierwsza miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 8.30 poświęcenie i rozdanie modlitewników dla dzieci z klasy III SP. Po Mszy św. o godz. 8.30 w kościele spotkanie z dziećmi z klasy III SP i ich rodzicami. Po Mszach świętych Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie dla sióstr wspierających Legionu Maryi. Dzisiaj woluntariusze z naszego SKC, zbierają ofiary pieniężne do puszek na „Fundusz Caritas”. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia serdecznie zapraszam wszystkie rodziny do udziału w tym nabożeństwie. Dziś w Krowicy Samej o godz. 12.00 uroczystość odpustowa ku czci Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. Jutro 8 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte o godz. 9.00 i o godz.18.00. Młodzież z naszego KSM-u poprowadzi audycję w KRZ od godz. 17.00 do 18.00. 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek po Mszy świętej, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę 13 kwietnia w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 9.00 Dzień Skupienia dla Legionu Maryi. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Biblijną Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego.
9. Zapowiedzi przedślubne: Dominik Okapiec, cywilnie związany, zam. Obsza, par. Wniebowzięcia NMP i Gabriela Okapiec zd. Przeszłowska, cywilnie związana, zam. Załuże, par. tut. Zapowiedź- I.
10. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K. i B. Wojciechowski. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 48 osób modlących się na różańcu.
11.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat z II kwartał. Kwota do zapłaty to 130zł. 12. Dziękuję Państwu Młodym, za ofiarowanie kwiatów do naszego kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: I. Skiba, St. Skiba i A. Wojciechowska.
13.Intencje mszalne.