Ogłoszenia duszpasterskie – 07.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCY 07.05.2023 r.
1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Przed Mszą świętą o godz. 10.45. nabożeństwo majowe. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. W Lubaczowie w kościele św. Stanisława uroczystości odpustowe ku czci NMP Łaskawej z udziałem samorządowców. Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa J. Michalika o godz. 12.00. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.00. Codziennie nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej do NMP przy przydrożnych kaplicach i krzyżach. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie. W poniedziałek 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława Bpa i m., głównego Patrona Polski. W Lubaczowie Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława o godz. 12.00. Spotkanie z dziećmi z klasy III SP w kościele o godz. 16.00. 3. We wtorek, po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy III SP. 5.W Czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek po Mszy świętej, nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę 13 maja w naszej wspólnocie pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, którą poprowadzą dzieci z klasy III SP: K. Malec, R. Młodowiec i S. Nicpoń. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP, wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po procesji Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Przed Mszą św. o godz. 10.45, nabożeństwo majowe. Uroczystość odpustowa ku czci NMP Fatimskiej w Lisich Jamach o godz. 12.00. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Podłęże i Czarne od godz. 16.00. Proszę o pojazd na godz. 15.45.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K. i B. Wojciechowski.
10.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela”, proszę o uiszczenie opłat, za drugi kwartał kwota do zapłaty to 130zł. Trwają zapisy na Mszę św. Beatyfikacyjną rodziny Ulmów, która odbędzie się 10.09.2023 r. w Markowej k. Łańcuta. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29.05.br. 11. Dziękuję rodzinie Państwa młodych, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: I. Skiba, St. Skiba, A. Wojciechowska.
12.Intencje mszalne.