Ogłoszenia Duszpasterskie 08.08.2021 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie 08.08.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 08.08.2021 r.

1.Dziś dziewiętnasta niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i przed godz. 11.00 odmówimy Litanię do św. Józefa. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci św. Wawrzyńca diakona i męczennika w kaplicy w Szczutkowie o godz. 12.30. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. W naszym kościele znajduje się „Złota Księga Abstynencji” zachęcam do wpisywania się. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, m patronki Europy. We wtorek święto św. Wawrzyńca, d i m. , po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. 3.W środę wspomnienie św. Klary. Od godz. 15.00 do godz. 18.00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. W tych godzinach nasza wspólnota parafialna włączy się w Jerycho Różańcowe. Serdecznie zapraszam wszystkich do modlitewnego udziału. Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4.W czwartek Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 5.W piątek 13 sierpnia czwarte Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, którą poprowadzą dzieci z klasy III SP: J. Przeszłowska, P. Sienkiewicz i K. Skiba. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po procesji Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe. Będzie to dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. Msza św. o godz. 18.00. 7.W przyszłą Niedzielę 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 10.00 w naszej parafii Msza święta dożynkowa, dziękczynna za plony. Dożynki parafialne. Po Mszach świętych poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole o godz. 12.00.
8.W poniedziałek w środę i w piątek po Mszach świętych w kościele próba scholki. Proszę panie z KGW o przygotowanie wieńca dożynkowego. W czwartek jednodniowa Pielgrzymka autokarowa do Dębowca, Strachociny i Komańczy wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przed kościołem. Mamy jeszcze 25 wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki to 50zł. Od poniedziałku rozpoczną się prace tynkarskie w pomieszczeniu pod kościołem.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: D. Maszlanka, K. i K. Malec. 10. Dziękuję Panom: M. Flis i K. Rogowskiemu, za wykonanie instalacji elektrycznej w pomieszczeniu piwnicznym naszego kościoła. Paniom: E. Maksymiec, A. Peszko, K. Załoga, M. Wasilewskiej, za posprzątanie kościoła, kaplicy, umycie ławek, konfesjonałów, posadzki płynem dezynfekującym i za ofiarowanie kwiatów.
11.Intencje mszalne.
12.W ubiegłym tygodniu w piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zdzisława Maszlankę. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.