Ogłoszenia duszpasterskie – 08.10.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 08.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2023 r.
1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Trwa miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej SP do wspólnego odmawiania różańca świętego. Dzisiaj w kościele modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz. 10.30. Dziś w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie VI Dzień Skupienia dla osób modlących się za kapłanów. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. Wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem prowadzona przez dzieci z naszej SP o godz. 16.30. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 5.W Czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, k. W naszej wspólnocie parafialnej szóste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci z klasy IV SP: D. Noskowicza, R. Młodowiec i S. Nicpoń. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po procesji nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po nowennie Msza święta.
7.W Sobotę 14 października Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach. Msza święta o godz. 17.00. W Sanktuarium Maryjnym w Łukawcu o godz. 11.00 Dzień Skupienia dla Legionu Maryi. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.30 wspólna modlitwa różańcowa. Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: H. Buczek i P. Sienkiewicz. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne KRZ na 2024 r. po 10zł., a także Kalendarze książkowe Rolników po 30zł. Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za IV kwartał kwota do zapłaty to 140zł. Trwa Konkurs za Najpiękniej wykonany Różaniec przez dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp., które będzie można składać w kościele do 28 października. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 29 października br., podczas Mszy świętej o godz. 11.00.
10.Wpłynęły ofiary pieniężne na ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Centrum-I-770zł, Czarne-540zł., Moczary-400zł., Smereczyna-460zł., Podłęże-900zł. 11. Dziękuję p. W. Rudnik, za wykonanie segregatorów na odpady. Paniom: D. Flis, E. Flis, J. Kowalskiej, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Sikora, D. Antosz, oraz p. J. Maszlanka.
12.Intencje mszalne.
13.Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Czarnego. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.