Ogłoszenia duszpasterskie – 10.09.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 10.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023 r.
1. Dziś dwudziesta trzecia Niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Dziś rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania. W Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie Dożynki Diecezjalne. Beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej koło Łańcuta. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma bpa i dK. W naszej wspólnocie parafialnej piąte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, którą poprowadzą dzieci z klasy IV SP: K. Malec, S. Nicpoń i R. Młodowiec. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą dzieci. Po procesji Msza święta. Po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej., a po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 5.W Czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek wspomnienie NMP Bolesnej. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, pap i Cypriana bpa. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Puszka na Katolickie Radio Zamość. Uroczystość odpustowa w kaplicy na Podlesiu ku czci Najświętszego Imienia Maryi o godz. 13.30. Uroczystości odpustowe w dwóch parafiach w Łukawcu i w Dachnowie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. W sklepie religijnym Hebar w Lubaczowie są już do nabycia podręczniki do nauki religii. Zachęcam do nabywania. Panie z naszego KGW zajęły III miejsce za Najpiękniej wykonany wieniec dożynkowy, a panie z Klubu Seniora wyróżnienie, za najlepiej upieczony chleb dożynkowy. W zakrystii są już do nabycia kalendarze ścienne KRZ na 2024 r. po 10zł. 12. Dziękuję Paniom: H. Witko, I. Babik i K. Fedurko, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: S. Kapel, D. Lizak, oraz pan W. Zubrzycki.
13.Intencje mszalne.
14.W ub tygodniu w czwartek na Słowacji zmarł śp. Grzegorz Kogut. Przewidywany termin pogrzebu w naszym kościele to w czwartek lub w piątek. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niego.