OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA  07.10.2018 r.

 

1.Życie składa się ze zwycięstw, ale i z upadków, z których trzeba się podnosić. Zarówno dojrzałość, jak i świętość jest owocem ciągłego nawracania się i wzrastania w miłości. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, odmawiając jeden dziesiątek różańca w intencji Ojczyzny. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.15 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Przed i po Mszach świętych woluntariuszka Ania Basznianin zbierać będzie do puszki ofiary pieniężne na Caritas. Dziś Uroczystość odpustowa w Cieszanowie ku czci NMP Różańcowej o godz. 12.00.

  1. Od poniedziałku do piątku Msze święte o godz. 16.00, a po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Przypominam, że za odmówienie części Różańca 5 tajemnic zyskuje się odpust zupełny. Wszystkie dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej począwszy od klasy I aż do VIII muszą wziąć udział w modlitwie różańcowej o godz. 16.30.                                                                                                                                                                                              3.W środę po modlitwie różańcowej  o godz. 16.30 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                   4.W czwartek modlitwa różańcowa o godz. 16.30 połączona z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe i święte powołania do służby w Kościele.                                                                                                                      5.W piątek modlitwa różańcowa o godz. 16.30 połączona z  nowenną do Miłosierdzia Bożego.

6.W sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego z. w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie od godz. 8.30. W naszej wspólnocie parafialnej szóste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci z klasy IV SP Zuzię Czebanyk, Dawida Maszlankę i Madzię Wojciechowską. Po modlitwie różańcowej wyruszymy z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP. Po procesji Msza św.                                                                                                  7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Za tydzień XVIII Tydzień Papieski, upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Zbiórka do puszki na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Paweł Witko i Adriano Skiba.

9.Czekamy na dostawę materiałów do instalacji gazowej w naszym kościele. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum I-50zł. W dniu 11 listopada podczas Mszy św. o godz. 8.30 na zewnątrz naszego kościoła zostanie odsłonięta pamiątkowa Tablica upamiętniająca setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Umiłowaną Ojczyznę Polskę. Koszt to około 1000zł.

10.W zakrystii są już do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł., ścienne po 6 zł. oraz KRZ po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                   11. Dziękuję Panom: F. Siteń, R. Fedurko, za przekopanie ogrodu warzywnego. Paniom: G. Broź, R. Kruk, M. Mazur, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

12.Intencje mszalne.