Ogłoszenia duszpasterskie- 11.02.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024 r.
1. Dziś szósta Niedziela zwykła. Światowy Dzień Chorego. Po Mszach świętych namaszczenie olejem chorych. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W poniedziałek, we wtorek, w czwartek i w sobotę Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Podczas tego spotkania legionowego dwie osoby: T. Broź i E. Maksymiec, złożą przyrzeczenia Legionowe i w tym dniu zostaną przyjęte do Legionu Maryi. Proszę rodziców dzieci z klasy III SP o przygotowanie dekoracji wielkopostnej w naszym kościele. 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. jakościowy i ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60-tego roku życia. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. Msze święte w kościele z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha Pokuty. Również w środę puszka dla ofiar wojny na Ukrainie. 5.W Czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek modlitwa różańcowa o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w kościele o godz. 16.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą woluntariusze z naszego SKC. Po Drodze Krzyżowej Msza święta o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7.W Sobotę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po tym nabożeństwie Msza święta o godz. 15.30. Taca z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego WSD w Lublinie. W TV Trwam o godz. 13.00 będzie możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego pt. „Anatol Kaszczuk- Apostoł Maryi”.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko.
10. Rada do spraw Powołań naszej Diecezji organizuje Rekolekcje Powołaniowe dla młodzieży męskiej ze Szkół Średnich i studentów w dniach od 16 do 18 lutego w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. 11. Dziękuję Panu R. Buczek, za odnowienie drewnianego pulpitu ołtarzowego pod mszał, oraz drewnianego młotka do gongu. Paniom: D. Kociołek, B. Lorenc i M. Nieckarz, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Figiela, St. Jacyszyn i K. Załuska.
12.Intencje mszalne.