Ogłoszenia duszpasterskie- 12.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023 r.
1. Dziś trzecia Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza święta. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od poniedziałku do środy Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. W poniedziałek 13 marca przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Radosław Łukasiewicz, wikariusz parafii w Cieszanowie. O godz. 9.00 Msza święta z nauką dla dzieci z naszej SP. O godz. 17.00 Msza święta z nauką dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy świętej o godz. 17.00, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek drugi dzień Rekolekcji o godz. 9.00 Msza święta z nauką dla dzieci. Modlitwa różańcowa o godz. 16.00 w kościele. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą woluntariusze z naszego SKC. Po Drodze Krzyżowej Msza święta z nauką dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
7.W Sobotę dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź od godz. 8.30. Msza święta z nauką dla dzieci o godz. 9.00. Po południu spowiedź od godz. 16.30. Msza święta z nauką dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00 i zakończenie Rekolekcji. 8.W przyszłą Niedzielę LAETARE Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Nabożeństwo Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza święta. Puszka na Katolickie Radio Zamość.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło. Na klęczniku pod chórem są już paschaliki po 7 zł., i baranki wielkanocne również po 7 zł. Zachęcam do nabywania. Proszę radnych z Rady Parafialnej o zabranie zeszytów. Zebrane ofiary pieniężne będą przeznaczone na opłaty za ogrzewanie kościoła.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba przeczytać 3 książki o ks. Kardynale Wyszyńskim: „Przestrogi dla Polaków”, „Miłość i sprawiedliwość społeczna”, „Kazania świętokrzyskie” (1974-1976). Rozstrzygnięcie Konkursu w formie ustnej 4 kwietnia 2023 r. w GOK-u w Załużu. Regulamin Konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. 11. Dziękuję Paniom: A. Jabłońskiej, M. Figiela, St. Jacyszyn, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Nieckarz, D. Załuska, A. Gujda.
12. Intencje mszalne.