Ogłoszenia duszpasterskie – 12.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12.05.2024 r.
1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji odmówimy Litanię Loretańską do NMP. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Lisich Jamach o godz. 12.00. W dniu dzisiejszym poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Podłęże i Czarne o godz. 16.00. Proszę o pojazd na godz. 15.45. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. W poniedziałek 13 maja w naszej wspólnocie parafialnej pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa z rozważaniem, którą poprowadzą dzieci z klasy III SP: Piotr Cwynar, Natalka Cymbalista i Dominika Mazur. Po modlitwie różańcowej ze śpiewem Litanii Loretańskiej do NMP, wyruszymy z procesją wokół kościoła. Figurę Matki Bożej poniosą dzieci. Po odśpiewaniu Litanii Msza święta. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tym nabożeństwie. 3. We wtorek 14 maja święto św. Macieja Apostoła Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy III SP. 4. W Środę Nabożeństwo majowe o godz.17.30, w czasie nabożeństwa nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nabożeństwie Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, k i m, patrona Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. Po nowennie Msza święta o godz. 18.00. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy III SP. 6.W Piątek nabożeństwo majowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza święta o godz. 18.00.
7.W Sobotę nabożeństwo majowe o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza święta o godz. 18.00. Młodzież z naszego KSM-u: J. Maksymiec, O. Przeszłowska i J. Czarny, wezmą udział w Diecezjalnym Zjeździe KSM-u w Łabuniach. 8.W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.40. w kościele nabożeństwo majowe. Uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej o godz. 12.00. W naszej miejscowości Gminne Święto Strażaka. Msza święta o godz. 15.00.
9.Zapowiedzi przedślubne: Michał Grabarz, cywilnie związany, zam. Załuże, par. tut. i Natalia Grabarz, cywilnie związana, zam. w Lubaczowie, par. św. Karola Boromeusza. Zapowiedź-I.
10. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski, oraz K i B. Wojciechowski. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 48 osób modlących się na różańcu. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii będzie w niedzielę 26 maja podczas Mszy świętej o godz. 11.00. 11. Dziękuję Paniom: E. Kołodziej, W. Wojciechowskiej, Z. Wus, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: Z. Czarna, St. Żelisko, K. Peszko.
12.Intencje mszalne.