OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA  21.10.2018 r.

 

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały ten czas będziemy wspierać swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy daleko od nas głoszą narodom pogańskim Chrystusa. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misyjne. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 10.30. Dzisiaj trwa liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę dzieci i młodzież rozprowadzać będą kartki wypominkowe do wszystkich rodzin naszej parafii. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. W kościele spotkanie Teatru Młodych.

  1. Od poniedziałku do soboty wspólna modlitwa różańcowa o godz. 16.00, a po modlitwie różańcowej Msza św. o godz. 16.30. Przypominam, że za odmówienie części Różańca 5 tajemnic zyskuje się odpust zupełny. Wszystkie  dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej począwszy od klasy I aż do VIII muszą wziąć udział w modlitwie różańcowej.                                                                                                                                                                                              3.W środę po modlitwie różańcowej  o godz. 16.00 nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie Msza św. Po Mszy św. w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                   4.W czwartek  modlitwa różańcowa o godz. 16.00 połączona z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe i święte powołania do służby w Kościele.                                                                                                                      5.W piątek modlitwa różańcowa o godz. 16.00 połączona z  nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza św. W GOK-u w Załużu o godz. 17.00 kolejne „Spotkanie Załuskie” poświęcone 40 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz Konfederacji Barskiej. Na to spotkanie zaprasza pani Danuta Rudnik.

6.W sobotę w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie od godz. 8.30. Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.                                                                                                 7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Taca przeznaczona będzie na budownictwo sakralne.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Łukasz Przeszłowski i Konrad Załuski.

9.Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum I-50zł., Czarne-150zł., Moczary-140zł., Podłęże-350zł., Wygon-190zł., Mielniki-310zł., Centrum II-320zł. Trwają prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele.  W dniu 11 listopada podczas Mszy św. o godz. 8.30 na zewnątrz naszego kościoła zostanie odsłonięta pamiątkowa Tablica upamiętniająca setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Umiłowaną Ojczyznę Polskę.

10.W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze książkowe rolników na 2019 rok po 26 zł., ścienne po 6 zł. oraz KRZ po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                          11. Dziękuję Paniom: Stefanii Kapel, E. Skiba oraz Panom: K. Skiba, W. Zubrzyckiemu,  za posprzątanie kościoła, ofiarowanie kwiatów i za gromadzenie liści z placu kościelnego.

12.Intencje mszalne.