Ogłoszenia duszpasterskie – 14.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCY 14.05.2023 r.
1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Po Mszy świętej o godz. 8.30 czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Przed Mszą świętą o godz. 10.45. nabożeństwo majowe. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD w Lublinie. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci NMP Fatimskiej w Lisich Jamach o godz. 12.00. Dzisiaj od godz. 16.00 poświęcenie pól w dwóch dzielnicach Podłęże i Czarne. Początek poświęcenia od dzielnicy Podłęże od p. R. Brozia. Proszę o pojazd na godz. 15.45. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.00. Codziennie nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej do NMP przy przydrożnych kaplicach i krzyżach. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące dawne Dni Krzyżowe. W poniedziałek spotkanie z dziećmi z klasy III SP w kościele o godz. 15.30. 3. We wtorek 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W kościele o godz. 15.30 spotkanie z dziećmi z klasy III SP. 5.W Czwartek 18 maja przypada 103 rocznica Urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek 19 maja od godz. 15.00 spowiedź dzieci pierwszo-komunijnych, ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa, babć i dziadków. Po spowiedzi próba liturgiczna z dziećmi z klasy III SP. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego i pierwszy Dzień Nowenny do Ducha Świętego.
7.W Sobotę 20 maja o godz. 10.00 w Łabuniach Diecezjalny Zjazd KSM. W tym zjeździe za naszej parafii wezmą udział: J. Maksymiec, J. Czarny i O. Przeszłowska. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00 z udziałem dzieci z klasy III SP, ich rodziców, rodziców chrzestnych i zaproszonych gości. Dzieci komunijne razem z rodzicami zgromadzą się przed głównym wejściem do kościoła o godz. 10.45. W czasie Mszy świętej o godz. 11.00 odmówimy Litanię Loretańską do NMP. Uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej o godz. 12.00. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Centrum-I i Centrum-II od godz. 17.00. Początek poświęcenia pól od dzielnicy Centrum -I rodziny p. Peszko. Proszę o pojazd na godz. 16.45.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Maszlanka.
10. Trwają zapisy na Mszę św. Beatyfikacyjną rodziny Ulmów, która odbędzie się 10.09.2023 r. w Markowej k. Łańcuta. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29.05.br. 11. Dziękuję p. R. Fedurko, za oczyszczenie wodą kostki brukowej przed kościołem, pomnika bł. ks. J. Popiełuszki, oraz groty NMP z Lourdes. Rodzicom dzieci z klasy III SP, za wykoszenie trawy na placu kościelnym i cerkiewnym. Paniom: I. Skiba, St. Skiba, A. Wojciechowskiej, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W czwartek od godz. 8.00, kościół sprzątać będą rodzice dzieci z klasy III SP.
12.Intencje mszalne.