Ogłoszenia duszpasterskie- 15.01.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie- 15.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023 r.
1. Dziś druga Niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz.8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 gościć będziemy w naszym kościele zespół „Kresy” ze śpiewem kolęd i pastorałek. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Dzisiaj o godz. 16.00 w salce na plebani spotkanie opłatkowe dla KSM-u z Baszni Dolnej i z Załuża. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu od poniedziałku do soboty Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. Dzień Judaizmu. 4. W środę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. Od środy 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 5.W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Dzień Imienin Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego. 6.W Piątek po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dz, m. Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. Dzień Babci. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Niedziela Słowa Bożego. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Dzień Dziadka. Grupa teatralna z Teatru Młodych z naszej parafii weźmie udział w XV Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Herody” w MDK w Lubaczowie o godz. 15.00. Spektakl przygotowała pani J. Szczerbinin. Życzymy im zajęcia pierwszego miejsca.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski, K. i B. Wojciechowski. Prenumeratorów tygodnika „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za I-wszy kwartał kwota to130zł.
10. Trwa Parafialny Konkurs Czytelniczy o Bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. W tym Konkursie biorą udział dzieci z naszej SP, młodzież, nauczyciele i parafianie. Celem Konkursu Czytelniczego jest pogłębienie wiedzy o Patronie naszej SP, aby wziąć w nim udział trzeba nie tylko przeczytać książkę o ks. Kardynale Wyszyńskim, ale też napisać jednostronicowe wypracowanie co najbardziej mnie zainteresowało w jego nauczaniu. Rozstrzygnięcie Konkursu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 11. Dziękuję Paniom: R. Sienkiewicz, M. Maszlanka, Wł. Burdzińskiej, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Krygowska, E. Hypiak, A. Dołęga.
12. Intencje mszalne.