Ogłoszenia Duszpasterskie 15.08.2021 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia Duszpasterskie 15.08.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15.08.2021 r.

1.Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej wspólnocie parafialnej o godz. 10.00 Dożynki. Parafialne święto dziękczynienia za plony. Po Mszach świętych poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. W dniu dzisiejszym przypada 101 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole o godz. 12.00. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. W naszym kościele znajduje się „Złota Księga Abstynencji” zachęcam do wpisywania się. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o ustanie pandemii koronawirusa. Przypominam, że w kościele każdy uczestnik liturgii powinien mieć zasłonięte usta i nos.
2. W tygodniu modlitwa różańcowa o godz. 17.30. Msze święte o godz. 18.00. We wtorek wspomnienie Jacka , po Mszy św. nowenna do św. Antoniego z Padwy. 3.W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 4.W czwartek Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Po nowennie w sale na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W piątek wspomnienie św. Bernarda, opata, dK. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.
6.W sobotę wspomnienie św. Piusa X, pap. Msza św. o godz. 9.00. 7.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00.
8.W poniedziałek w środę i w piątek po Mszach świętych w kościele próba scholki. W ub. tygodniu zostały otynkowane ściany w pomieszczeniu pod kościołem. Za wykonaną pracę została wpłacona kwota 6200zł.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: R. Cisło i W. Mazur. 10. Dziękuję Paniom z KGW za wykonanie pięknego wieńca dożynkowego, H. Kiczuła, za upieczenie chleba dożynkowego. Panu R. Fedurko, za przywiezienie wózka pełnego warzyw i owoców naszej ziemi. Panu St. Szpyt-sołtysowi naszej miejscowości, za zamówioną Mszę św. dożynkową. Paniom: D. Cyburt, A. Cieśla, Z. Załuskiej, W. Grabarz, za posprzątanie kościoła, kaplicy, umycie ławek, konfesjonałów, posadzki płynem dezynfekującym i za ofiarowanie kwiatów.
11.Intencje mszalne.