Ogłoszenia duszpasterskie -15.10.2023 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie -15.10.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023 r.
1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do św. Józefa. Trwa miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkie dzieci z naszej SP do wspólnego odmawiania różańca świętego. Dzisiaj w kościele modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz. 10.30. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.00. Wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniem prowadzona przez dzieci z naszej SP o godz. 16.30. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, z. Podczas Mszy świętej uczcimy relikwie św. Jana Pawła II. 3. We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i m. Po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę święto św. Łukasza Ewangelisty, patronalne święto Służby Zdrowia. Po Mszy świętej nowenna do NMP Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie formacyjne Legionu Maryi. 5.W Czwartek 19 października dzień męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas Mszy świętej uczczenie relikwii bł. ks. J. Popiełuszki. Po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek wspomnienie św. Jana Kantego, k. W czasie nabożeństwa różańcowego nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po nowennie Msza święta.
7.W Sobotę Msza święta o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Misyjną Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. O godz. 10.30 wspólna modlitwa różańcowa. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele misyjne. Badanie niedzielnych praktyk religijnych.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. Nasi ministranci wezmą udział w audycji radiowej KRZ. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze ścienne KRZ na 2024 r. po 10zł., a także Kalendarze książkowe Rolników po 30zł. Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za IV kwartał kwota do zapłaty to 140zł. Trwa Konkurs za Najpiękniej wykonany Różaniec przez dzieci od klasy I do III SP. Różańce mogą być wykonane z żołędzi, kasztanów, jarzębiny itp., które będzie można składać w kościele do 28 października. Rozstrzygnięcie Konkursu w niedzielę 29 października br., podczas Mszy świętej o godz. 11.00.
10.Wpłynęły ofiary pieniężne na ogrzewanie kościoła z następujących dzielnic: Centrum-I-770zł, Czarne-540zł., Moczary-400zł., Smereczyna-460zł., Podłęże-900zł., Wygon-390zł. 11. Dziękuję Paniom: M. Sikora, D. Antosz, oraz p. J. Maszlance, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: H. Maszlanka, W. Obirek, oraz p. M. Młodowiec.
12.Intencje mszalne.