Ogłoszenia duszpasterskie – 16.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.07.2023 r.
1. Dziś piętnasta niedziela zwykła. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Królowej w Chotylubiu. W Tomaszowie Lubelskim w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej dzisiaj również uroczystości odpustowe z pielgrzymką rodzin o godz. 12.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. 3. We wtorek po Mszy świętej, nowenna do św. Antoniego z Padwy. 4. W Środę po Mszy świętej, nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 5.W Czwartek po Mszy świętej nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
7.W Sobotę wspomnienie św. Marii Magdaleny. Msza święta o godz. 18.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00 z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów mechanicznych. Puszka na środki transportu dla polskich misjonarzy – MIVA Polska. Uroczystość odpustowa ku czci św. Marii Magdaleny w Młodowie o godz. 12.00.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Załuski i K. i B. Wojciechowski.
10. Trwają zapisy na 41 Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W dniu 18 lipca organizuję jednodniową Parafialną Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny Wał-Rudy, Zabawy, Radłowca oraz do Zagórza. Koszt pielgrzymki to 105zł za przejazd. 11. Dziękuję Paniom: K. Peszko, B. Załuskiej, E. Załuskiej, za posprzątanie kościoła i kaplicy. W sobotę kościół sprzątać będą panie: M. Malec, E. Wojciechowska i M. Prasoł.
12.Intencje mszalne.