OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

       TRZDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA  18.11.2018 r.

 

1.Jezus zachęca nas do czuwania i gotowości nie ma zamiaru wzbudzać w nas lęku i strach. Kieruje się miłością miłosierną ku nam i dlatego przypomina na, abyśmy w wirze wielu ważnych spraw nie zapomnieli, że nasza ojczyzna jest w niebie. Po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11.00. Dziś Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Zamościu w katedrze uroczystość. W poniedziałek po Mszy św. uczczenie relikwii Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. We wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego k.

  1. Od poniedziałku do soboty Msze święte w kaplicy o godz. 16.00. Od poniedziałku do czwartku czytane będą wypominki. W poniedziałek modlitwom wypominkowym polecać będziemy zmarłych z dzielnic: Czarne i Podłęże. We wtorek : Centrum I i Centrum II. W środę : Wygon i Smereczyna. W czwartek: Moczary i Mielniki.                                                                                                                                                                                        3.W środę wspomnienie Ofiarowania NMP Msza św. o godz. 16.00, po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.                                                                                                                  4.W czwartek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem posługują w naszych parafiach. Msza św. o godz. 16.00, a po Mszy św. nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                                                                                      5.W piątek Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6.W sobotę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung Lac, k. i Towarzyszy. Od godz.. 8.30 w salce na plebani nauka gry na organach i pianinie. Msza św. o godz. 16.00.                                                                                                         7.W przyszłą Niedzielę  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze święte o godz. 8.30 i 11.00. Doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i KSM, a także LSO. Dwaj nasi kandydaci na ministrantów z klasy IV SP Dawid Maszlanka i Adam Skiba, podczas Mszy św. o godz. 11.00 złożą przyrzeczenia i otrzymają Legitymacje ministranckie. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego WSD w Lublinie.

8.W tym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej dyżur pełnią następujący ministranci: Kacper Kołodziej i Krystian Malec.

9.Zapowiedzi przedślubne: Daniel Maszlanka, kawaler zam. w Załużu i Ewelina Kuryś, panna zam. w Baszni Dolnej parafia p.w. św. Andrzeja Boboli. Zapowiedź I.

  1. Trwają prace modernizacyjne związane z instalacją gazową w naszym kościele. Mamy już zainstalowane dwa grzejniki pod chórem i piec gazowy w kotłowni kościoła, ale jeszcze nie uruchomiony. Czekamy na zainstalowanie komina i dwóch nagrzewnic w prezbiterium kościoła. Wpłynęły ofiary pieniężne z następujących dzielnic: Centrum I-20 zł., Podłęże-390zł., Czarne-110zł., Mielniki-200zł., Wygon-230zł. Anonimowa ofiara 300 zł.

11.Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w naszym kościele  29. 11. 2018 roku o godz. 17.00.

12.W zakrystii jest jeszcze do nabycia jeden kalendarz książkowy rolników na 2019 rok po 26 zł., oraz kilka egzemplarzy ściennych po 6 zł.i i KRZ po 5 zł. Na stoliku pod chórem, są już świece na stół wigilijny po 5 zł. Zachęcam do nabywania.                                                                                                                                                                                                                                                                            13. Dziękuję Panom: W. Rudnik, A. Rudnickiemu, za wywiezienie odpadów z placu kościelnego. Panom: R. Fedurko, K. Witko, za wykonane prace stolarskie w kościele. Paniom: D. Antosz, E. Załuskiej, za ułożenie kwiatów. Paniom: M., A., W. Cymbalista, R., K. Sienkiewicz, M. Czarny, St. Antosz, S. Mańczak, B. Szmagara,, J. Młodowiec, E. Cołta, M. Krzych, M. Kogut, P. J. i T. Mańczak, za ofiarę pieniężną, za zakup środków czystości, posprzątanie kościoła, oraz za prace porządkowe na placu kościelnym w ubiegłym tygodniu. Paniom: Wł. Burdzińskiej, A. Dołęga, A i I. Basznianin, za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.

14.Intencje mszalne.