Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024 r.
1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. o godz. 8.30 w czasie adoracji odmówimy Hymn do Ducha Świętego „Veni Creator”. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej o godz. 12.00. W dniu dzisiejszym w naszej parafii Gminne Święto Strażaka. Msza św. Z udziałem strażaków z naszej Gminy o godz. 15.00. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30. W poniedziałek 20 maja, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 9.00 i o godz. 18.00. W Wólce Krowickiej uroczystość odpustowa ku czci Matki Kościoła. Suma odpustowa o godz. 12.00. 3. We wtorek po Mszy świętej nowenna do św. Antoniego z Padwy. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy III SP. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę Nabożeństwo majowe o godz.17.30, w czasie nabożeństwa nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, a po nabożeństwie Msza święta o godz. 18.00. Wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy III SP. 5.W Czwartek 24 maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, połączone z nowenną do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele. Po nowennie Msza święta koncelebrowana z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie o godz. 18.00., którą poprowadzi O. Józef Witko. 6.W Piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie Msza święta o godz. 18.00.
7.W Sobotę spowiedź dzieci z klasy III SP, ich rodziców, rodzeństwa i krewnych od godz. 9.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza święta o godz. 18.00. W tym dniu w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu. Zlot Legionu Maryi w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy o godz. 10.00. 8.W przyszłą Niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00 z udziałem dzieci z klasy III SP. O godz. 10.50 dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na placu kościelnym przed głównym wejściem do kościoła. Uroczystości odpustowe w dwóch parafiach ku czci Trójcy Świętej w Potoku Jaworowskim i Bruśnie Nowym ku czci Nawiedzenia NMP o godz. 12.00.
9.Zapowiedzi przedślubne: Michał Grabarz, cywilnie związany, zam. Załuże, par. tut. i Natalia Grabarz, cywilnie związana, zam. w Lubaczowie, par. św. Karola Boromeusza. Zapowiedź-II.
10. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: K. Malec i D. Noskowicz. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie będzie w naszym kościele 23 maja o godz. 18.00, którą celebrował będzie Ojciec Józef Witko. Każdego 19 dnia miesiąca począwszy od marca w naszej parafii trwa Nieustająca Modlitwa Różańcowa 48 osób modlących się na różańcu. 11. Dziękuję Panom: J. Szutka, R. Fedurko, P. Pukas, M. Cyburt, za prace przy demontażu 12 przęseł ogrodzenia kościoła. Panu R. Fedurko, za wykoszenie trawy na placu cerkiewnym i kościelnym. Rodzicom dzieci z klasy III SP, za wypranie dywanów i wypastowanie posadzki w naszym kościele. Paniom: Z. Czarnej, St. Żelisko, K. Peszko, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W piątek kościół sprzątać będą rodzice dzieci z klasy III SP.
12.Intencje mszalne.