OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Brak komentarzy do OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

          OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA       05.08.2018 r.

 

1.Każda Eucharystia jest ucztą, którą Pan Jezus przygotowuje dla nas i na którą nas zaprasza. Uczestnictwo w niej to nie tylko zaszczyt i przywilej, ale także konieczność. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 12.30 w salce na plebani spotkanie z siostrami wspierającymi Legionu Maryi. Uroczystość odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej o godz. 12.00. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Zachęcam do wpisywania się do „Złotej Księgi Abstynencji”. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach, a zwłaszcza za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów.

2.W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego Msza św. o godz. 18.00 z poświęceniem kopru, a po Mszy św. uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny.

3.W środę wspomnienie św. Dominika k.  Msza święta o godz. 18.00 , a po Mszy św. nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi.              

4.W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.  Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej, nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele.                                                                                                     

5.W piątek święto św. Wawrzyńca diakona i m. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6.W sobotę wspomnienie św. Klary.  Msza św. o godz. 18.00.

7.W przyszłą  Niedzielę  Msze święte o godz. 8.30 i 11.00.

8.Zachęcam do grupowej pielgrzymki z Lubaczowa z parafii św. Stanisława na Kalwarię Pacławską w dniach od 10 do 15 sierpnia br.

9.W dniach 7 i 8 września organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka autokarowa Legionu Maryi z Lubaczowa do Częstochowy. Chętnych prosimy o zgłoszenia.

10. Dziękuję Paniom: Lucynie Czebanyk, Halinie Maciejko, Monice Załuskiej,  za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.