Ogłoszenia duszpasterskie – 21.01.2024 r.

      Brak komentarzy do Ogłoszenia duszpasterskie – 21.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 21.01.2024 r.
1. Dziś trzecia Niedziela zwykła w roku liturgicznym z inicjatywy papieża Franciszka od 2020 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do św. Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w salce na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Dzisiaj przypada 161 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Dzień Babci. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. W każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
2. W poniedziałek, we wtorek, w środę, w piątek i w sobotę Msze święte w kaplicy o godz. 17.00. 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do św. Antoniego z Padwy. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. 4. W Środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK. Po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej. 5.W Czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msza święta w kościele o godz. 17.00 z Modlitwą o Uzdrowienie i Uwolnienie którą poprowadzi Ojciec Józef Witko. W tym dniu kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. 6.W Piątek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpa. Po Mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzień Islamu.
7.W Sobotę Msza święta w kaplicy o godz. 17.00. 8.W przyszłą Niedzielę Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: P. Pukas i M. Figiela. W każdy wtorek podczas nowenny do św. Antoniego z Padwy wspieramy finansowo organizację Open Doors w służbie prześladowanym chrześcijanom na świecie. Pan mgr Łukasz Łuczak, przygotowuje pracę monograficzną o historii Załuża. Jeśli ktoś ma zdjęcia z różnych wydarzeń w naszej miejscowości to proszę je przynieść do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do p. Łukasza. W dniu 6 stycznia Grupa Herodowa zebrała pieniądze na pomoc dzieciom w Kolumbii, zebrana kwota to 380zł. W dniu 19 stycznia br. wpłynął wniosek do Starostwa Powiatowego w Lubaczowie o zatwierdzenie działki częściowo należącej do Powiatu Lubaczowskiego jako własność parafii na której znajduje się dzwonnica cerkiewna. W następnym tygodniu wniosek ten zostanie przeze mnie wysłany do Konserwatora Zabytków w Przemyślu i będziemy czekać na dofinansowanie renowacji dzwonnicy. 30 stycznia o godz. 11.00 w Domu Kultury naszej miejscowości będzie Dzień Babci i Dziadka.
10.Prenumeratorów tygodnika katolickiego „Niedziela” proszę o uiszczenie opłat za I-kwartał, kwota do zapłaty to 130zł. 11. Dziękuję Paniom: A. Kopciuch, A. Pukas i M. Drozd, za posprzątanie kaplicy i kościoła. W sobotę kościół sprzątać będą panie: Z. Burek, M. Czarna, A. Deneka.
12.Intencje mszalne.
13.W ubiegłym tygodniu w piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Antoninę Antonik. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla niej.