Ogłoszenia duszpasterskie – 21.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 21.05.2023 r.
1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie parafialnej uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej o godz. 8.30 trzeci Dzień Nowenny do Ducha Świętego. Dzieci komunijne wraz z rodzicami gromadzą się o godz. 10.45 przed głównym wejściem do kościoła. Msza święta o godz. 11.00 z udziałem dzieci pierwszo-komunijnych, ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa, zaproszonych gości, oraz wszystkich wiernych. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odmówimy Litanię Loretańską do NMP. Dziś Uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej o godz. 12.00. Dzisiaj od godz. 17.00 poświęcenie pól w dwóch dzielnicach Centrum-I i Centrum-II. Początek poświęcenia od dzielnicy Centrum-I od rodz. Peszko. Proszę o pojazd na godz. 16.45. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Każdego dnia na godzinę przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. W rodzinach w każdym domu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 o pokój w Ukrainie.
2. W tygodniu Msze święte o godz. 18.00 z udziałem dzieci pierwszo-komunijnych Biały Tydzień. Modlitwa różańcowa o godz. 17.00. Codziennie nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30. Zachęcam do śpiewu Litanii Loretańskiej do NMP przy przydrożnych kaplicach i krzyżach. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie. W poniedziałek po Mszy świętej czwarty Dzień Nowenny do Ducha Świętego. 3. We wtorek po Mszy świętej, piąty Dzień Nowenny do Ducha Świętego i nowenna do św. Antoniego z Padwy. Spotkanie w kościele o godz. 16.00 z dziećmi z klasy IV SP. 4. W Środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy świętej, szósty Dzień Nowenny do Ducha Świętego i nowenna do NMP Ostrobramskiej. Po nowennie w salce na plebani spotkanie Legionu Maryi. W kościele o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klasy IV SP. 5.W Czwartek po Mszy świętej, siódmy Dzień Nowenny do Ducha Świętego i nowenna do św. Judy Tadeusza z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. 6.W Piątek 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i zmarłych. Od godz. 16.00 spowiedź dzieci z klasy IV SP, ich rodziców. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego i ósmy Dzień Nowenny do Ducha Świętego.
7.W Sobotę 27 maja o godz. 9.30 w Radecznicy Zlot Legionu Maryi. Msza święta o godz. 18.00. Po Mszy świętej dziewiąty Dzień Nowenny do Ducha Świętego. 8.W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej o godz. 8.30 w kościele spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. W naszej wspólnocie parafialnej Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Msze święte o godz. 8.30 i o godz. 11.00 z udziałem dzieci z klasy IV SP, ich rodziców. Uroczystość odpustowa ku czci Nawiedzenia NMP w Bruśnie Nowym o godz. 12.00. Poświęcenie pól w dwóch dzielnicach: Wygon i Smereczyna od godz. 17.00. Początek poświęcenia pól od figury św. Jana Nepomucena. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Uczennica klasy V SP W. Peszko, weźmie udział w XXV Przeglądzie Pieśni Maryjnej w Łukawcu.
9. W tym tygodniu podczas Mszy św. dyżur pełnią następujący ministranci: M. Sienkiewicz i R. Cisło.
10. Trwają zapisy na Mszę św. Beatyfikacyjną rodziny Ulmów, która odbędzie się 10.09.2023 r. w Markowej k. Łańcuta. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29.05.br. 11. Dziękuję Rodzicom dzieci z klasy III SP, za przygotowanie pięknej dekoracji w kościele, za ofiarowanie dla naszej parafii welonu naramiennego, za posprzątanie kościoła i kaplicy. Panom: St. Szpyt, A. Basznanin, Zb. Cieśla, W. Rudnik, J. Pukas, M. i M. Cyburt, za wykonanie drewnianego ogrodzenia placu cerkiewnego. K. Kogut, za przygotowanie wystawy o św. Janie Pawle II. Pani I. Chlastawa, St. Antonik, za posadzenie kwiatów. W piątek od godz. 8.00, kościół sprzątać będą rodzice dzieci z klasy IV SP.
12.Intencje mszalne.